Optima Łomża

Badanie kierowców sprzętu ciężkiego, wózków widłowych

W naszej pracowni przeprowadzamy badania psychologiczne, które są niezbędne dla osób zainteresowanych pracą na stanowisku operatora maszyn i urządzeń, a także do wykonywania zawodów wymagających szczególnej sprawności psychoruchowej.

Badanie psychologiczne skupia się na ocenie sprawności psychoruchowej oraz innych aspektów związanych z pracą operatora, w tym wózków widłowych, żurawi wieżowych, koparek i ładowarek.

Po przeprowadzeniu badania psychologicznego, wydawane jest zaświadczenie potwierdzające wynik przeprowadzonej konsultacji psychologicznej. Warto zaznaczyć, że psycholog nie określa terminu ważności badania, jednak na życzenie badanego lub jego pracodawcy możemy wyznaczyć termin ważności. Dla osób do 50. roku życia termin ważności wynosi 4 lata, a dla osób powyżej 50. roku życia – 2 lata.

Badania psychologiczne pomogą zapewnić odpowiednie zabezpieczenie oraz właściwą ocenę sprawności psychoruchowej dla osób pracujących na stanowiskach operatorów maszyn i urządzeń. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług i zapewniamy, że atmosfera podczas badania będzie przyjazna i komfortowa.

Jak przygotować się do badania?

Przygotowanie się do badania psychologicznego dla operatorów maszyn i urządzeń elektrotechnicznych jest istotne, aby uzyskać rzetelny wynik i przeprowadzić badanie w odpowiednich warunkach. Oto kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do badania:

  1. Wypoczynek: Przyjdź na badanie wypoczęty i wyspany. Niewyspanie może wpłynąć na wyniki badania, dlatego warto zapewnić sobie odpowiednią ilość snu przed dniem badania.

  2. Unikaj alkoholu i środków psychoaktywnych: Przed badaniem przez 48 godzin nie spożywaj alkoholu w żadnej postaci ani innych środków psychoaktywnych, które mogą wpłynąć na zdolności psychoruchowe.

  3. Dokumenty tożsamości: Nie zapomnij zabrać ze sobą aktualnego dowodu osobistego, prawo jazdy oraz skierowania na badania psychologiczne, jeśli takie zostało wydane.

  4. Okulary lub soczewki: Jeśli korzystasz z okularów lub soczewek korekcyjnych, pamiętaj o ich zabraniu na badanie.

  5. Zarezerwuj czas: Zwróć uwagę, że badanie psychologiczne dla operatorów maszyn i urządzeń elektrotechnicznych zwykle trwa około godziny.

Podążając za tymi wskazówkami, możesz być pewien, że będziesz dobrze przygotowany do badania, co pozwoli na uzyskanie rzetelnego wyniku i oceny sprawności psychoruchowej potrzebnej do wykonywania pracy na stanowisku operatora maszyn i urządzeń.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia się na dogodny dla Państwa termin.

Prawo

Rozporządzenie .Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 marca.1996 r. w sprawie przeprowadzania badan lekarskich pracowników

Ustawa z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 14 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji badań i orzeczeń psychologicznych